Відбулась спільна нарада представників Головного управління Держпродспоживслужби та Дніпропетровської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок щодо недопущення поширення збудника грипу птиці

З того часу, як “пташиний грип” перекинувся з азіатських країн та значно просунувся в напрямку Заходу (Словаччина, Угорщина, Польща, Румунія, Німеччина) не оминув територію України, загроза пандемії стала ще гострішою.

Перелітні птахи повертаються з теплих країв. Далеко не завжди їхні маршрути пролягають по вісі Південь-Північ. А враховуючи аномально теплу зиму, місцями концентрації перелітних птахів в поточному році – є Азово-Чорноморське узбережжя, де багато озер, заток, лиманів, наприклад, Сиваш. Саме тут збриються сотні тисяч птахів цієї групи.
Здебільшого самі переносники проти грипу імунні. Вірус може поширюватись через фекалії. Достатньо, щоб на озері, де традиційно перепочиває багато перелітних птахів, з`явилася хоч одна качка, яка контактувала із зараженими свійськими, й вірус звідти полетить в усіх можливих напрямках.
Тому, з метою недопущення розповсюдження збудника пташиного грипу на територію Дніпропетровської області проведена спільна нарада з представниками Українського товариства мисливців і рибалок.
В ході наради обговорені спільні дії по виконанню Державного плану моніторингу інфекційних хвороб птиці на території Дніпропетровської області у 2020 році.
В разі підозри на захворювання (загибель) птиці в містах концентрації дикої птиці налагоджений комунікаційний зв’язок між представниками районних мисливських господарств з спеціалістами державних районних лікарень ветеринарної медицини для вжиття відповідних заходів.