Про виявлення пестицидів у воді Каховського водосховища (оновлено)

Станом на 12.02.2020 Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області повідомляє, що пестицидів у воді водойми Каховського водосховища в районі НФС №1 в с. Грушівка Апостолівського району Дніпропетровської області не виявлено.
Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області отримано протокол випробувань відібраних проб води водойм Каховського водосховища у місці водозабору НФС №1 в с. Грушівка Апостолівського району, які направлялись на дослідження до ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка
Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України» 08.02.2020.
За результатами протоколу випробувань ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України» від 11.02.2020 №3/28-А-270/17/2, перевищення гігієнічних нормативів (ГДК/ОДР) у воді водойм згідно з ДСанПіН 8.8.1.2.3.4-000-2001 «Допустимі дози, концентрації, кількості та рівні вмісту
пестицидів у сільськогосподарській сировині, харчових продуктах, повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, воді водоймищ, ґрунті» не встановлено.

—-

За повідомленням ДПП «КРИВБАСПРОМВОДОПОСТАЧАННЯ» 06.02.2020 у воді водойми Каховського водосховища в районі НФС №1 в с. Грушівка Апостолівського району Дніпропетровської області виявлено перевищення граничнодопустимої концентрації пестицидів (діазинон та хлорпірифос). Дослідження для ДПП «КРИВБАСПРОМВОДОПОСТАЧАННЯ» проводились ВСП «Криворізький міський відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» в межах відомчого лабораторного контролю підприємства питного водопостачання.
Місцевою комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) виконавчого комітету Грушівської сільської ради 05.02.2020 проведено позачергове засідання. З метою недопущення негативних наслідків на здоров’я населення, комісія з ТЕБ і НС прийняла рішення про припинення питного водопостачання ДПП «Кривбаспромводопостачання» населенню Грушівської ОТГ та на насосній станції №1.
Станом на 10.02.2020 лабораторією ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ» МОЗ України» проведено повторні дослідження води водойми Каховського водосховища. За результатами проведених досліджень перевищень гранично-допустимих концентрацій пестицидів у воді не виявлено.