Інформація про захворювання учнів КЗ «НВК «Гімназія № 11 – спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов 1 ступеня – дошкільний навчальний заклад «Еврика» КМР» на гостру кишкову інфекцію

22 лютого 2020 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області надійшло оперативне повідомлення від Державної установи «Кам`янський міський відділ лабораторних досліджень ДУ Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо захворюваності учнів на гостру кишкову інфекцію в комунальному закладі «Навчально-виховний комплекс» «Гімназія № 11 – спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов 1 ступеня – дошкільний навчальний заклад «Еврика» Кам`янської міської ради» (адреса: місто Кам`янське, вулиця Миру, будинок 20).

У період з 22 по 24 лютого до КНП КМР «Міська лікарня №7» з симптомами гострої кишкової інфекції госпіталізовано 6 учнів, ще один учень перебуває на амбулаторному лікуванні у КНП КМР «ЦПМСД № 3». Всього у закладі навчається 671 дитина. Захворювання зареєстровано серед учнів 1-4 класів.

З метою встановлення причин та обставин виникнення захворювання дітей, Кам`янським міськрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області 24.02.2020 розпочато санітарно-епідеміологічне обстеження загальноосвітньої школи та інспектування харчоблоку даного закладу з відбором проб харчових продуктів, питної водопровідної води, змивів з об’єктів довкілля в закладі. Дослідження тривають. За матеріалами інспектування харчоблоку винесено рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обіг харчових продуктів на харчоблоці навчального закладу терміном на 10 робочих днів від 24.02.2020 № 04.2/3146 за порушення законодавства про харчові продукти.

Крім того, встановлено, що напередодні з 11.02.2020 по 19.02.2020 у закладі призупинявся освітній процес у зв`язку з підвищеним рівнем захворюваності на грип.

Станом на 24.02.2020 органами місцевого самоврядування прийнято рішення про призупинення навчання у закладі на період проведення профілактичних заходів по локалізації захворювання школярів.

Ситуація перебуває на контролі в Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.