В Україні зареєстровано перший випадок коронавірусу: основні правила безпеки і симптоми

У вівторок, 3 березня, в прес-центрі ІА «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція на тему: «В Україні зареєстровано перший випадок коронавірусу: основні правила безпеки і симптоми».
Начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович розповіла, що за даними МОЗ станом на 3 березня 2020 року в 73 країнах світу зареєстровано 90 тис. 937 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з яких 3 тис. 117 – летальні. Видужало вже 48 тис. 17 людей.
В Україні на даний момент зафіксовано 1 випадок зараження коронавірусом – це житель міста Чернівці, який повернувся з Італії.
Новий коронавірус 2019 (SARS-CоV-2, або 2019 nCoV) – це вірус, який викликає розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби СOVID-19) і може передаватися від людини до людини.
Цей вірус вперше був ідентифікований при розслідуванні спалаху в Ухань, Китай, в грудні 2019 року.
Симптоми:
На початковій стадії коронавірус має симптоми, як і у інших гострих вірусних інфекцій. Визначити напевно можуть тільки спеціальні тести.
У людини, інфікованої SARS-CoV-2, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості з такими основними симптомами:
· Лихоманка;
· Кашель;
· Задишка (утруднене дихання);
· Головний біль;
· В деяких випадках діарея або кон’юнктивіт.

Симптоми можуть проявитися через 2-14 днів після зараження. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 викликає запалення обох легенів. У разі виявлення підозри на коронавірус, необхідно ізолюватися від інших членів сім’ї та негайно звернутися за медичною допомогою (викликати лікаря).

Чи є вакцина?
Поки немає вакцини для захисту від SARS-CoV-2. Hакращий спосіб запобігти зараженню – уникнути впливу цього вірусу.

Чи є специфічне лікування?
He існує специфічного противірусного лікування від СOVID-19. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися за допомогою, щоб полегшити симптоми.

Як захиститися?
· Уникати близького контакту з тими, у кого підвищена температура або кашель · Не чіпати обличчя немитими руками
· Часто мити руки з милом або обробляти антисептиками
· При приготуванні їжі, обов’язково піддавати продукти термічній обробці, особливо м’ясо і яйця
· Уникати незахищеного контакту з дикими і домашніми тваринами.
Як запобігти поширенню інфекції
· Якщо відчуваєте симптоми распіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно міняти або обробляти);
· Дотримуйтесь гігієнічних правил при чханні і кашлі (прикривайте рот і ніс);
· Дезінфікуйте поверхні;
· У разі появи симптомів, не виходьте на роботу, навчання і в людні місця.

З метою запобігання виникненню та поширенню коронавірусу на території області, Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області з 28 січня здійснює заходи щодо створення епідемічної безпеки. Фахівцями управління в Міжнародному аеропорту «Дніпропетровськ» проводиться температурний скринінг із застосуванням безконтактних термометрів і тепловізорів всіх осіб, які прибувають в наш регіон.
Даний запобіжний захід допоможе оперативно виявити пасажирів з підвищеною температурою тіла. Станом на звітний період, починаючи з 28 січня, пасажирів з підвищеною температурою тіла не виявлено.
При цьому, під час збору епіданамнезу у пасажирів було встановлено, що 19 осіб прибули з країн, де реєструються захворювання на коронавірус (6 -Китай, 9-Тайвань, 4-Італія). Ознак гострої респіраторної інфекції не виявлено. З особами, які прибувають з Китаю та інших країн, де реєструється захворювання, фахівці Держпродспоживслужби проводять роз’яснювальну роботу з обов’язковим анкетуванням.

Крім того, на виконання доручення Уряду спеціалісти Держпродспоживслужби залучені до всеукраїнської кампанії з профілактики та протидії коронавірусу на території нашої області та держави в цілому.
В усіх шкільних та дошкільних закладах проводяться просвітницькі та роз’яснювальні бесіди з адміністрацією та педагогічним колективом. Також, проводяться бесіди з батьками, роздаються інформаційні матеріали від Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я як уберегтися від вірусу.
З 03 березня такі заходи проводяться нашими спеціалістами також і у закладах торгівлі, громадського харчування, харчової промисловості та сільського господарства, інших об’єктах із можливим скупченням населення.

Бережіть себе та будьте здорові!