Інтерв’ю журналу «Приватний підприємець».

До святкування Всесвітнього дня захисту прав споживачів начальник управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Кіслейко Юрій Валерійович надав інтерв’ю журналу «Приватний підприємець».

Юрій Валерійович відзначив, що Всесвітній день захисту прав споживачів святкується щороку 15 березня.

15 березня відзначається в річницю виступу Президента США Джона Кеннеді в Конгресі в 1962 році . У виступі були сформульовані чотири головних правила споживача:

  • право на безпеку;
  • право на якість товарів і послуг;
  • право на достовірну інформацію про них;
  • право захищати свої споживацькі претензії в суді.

Пізніше до них додалися ще чотири: право на відшкодування збитків, право на споживацьку освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове довкілля.

У1983 році 15 березня було закріплене у міжнародному календарі святкових дат як Всесвітній день захисту прав споживачів.

Україна – перша серед країн СНД ще у 1991 році прийняла Закон «Про захист прав споживачів», який отримав високу оцінку Європейської спільноти. Прийняття цього Закону – це реальний крок до реалізації намірів України стати членом Європейського Союзу, що й було закріплено Угодою про партнерство і співробітництво між ЄС та Україною, підписаною 16 червня 1994 року.

Україна з 1994року є членом Європейської Комісії Генерального директорату споживчої політики та з 1997 року – членом Міжнародної організації споживачів (Consumers International), яка створена при ООН.

Також, розповів про роботу управління захисту споживачів, про досягнення та сподівання.