Формування Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2020 рік

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області повідомляє, що з метою попередження обігу контрафактного та фальсифікованого насіння відповідно до статті 122 Реєстр суб’єктів насінництва та розсадництва Закону України «Про насіння і садивний матеріал» та Постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 882 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва», фізичні особи – підприємці та юридичні особи, які здійснюють виробництво насіння та/або садивного матеріалу для його реалізації, повинні бути внесені до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2020 рік.

З метою уникнення непорозумінь, суб’єктам господарювання, що планують бути включеними до Реєстру, необхідно завчасно, до початку проведення польового оцінювання посівів (насаджень), подати заяву за формами, затвердженими наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 червня 2016 року № 198 «Про затвердження форм заяв, які подаються для включення заявника до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва та для внесення змін до відомостей, які містить такий реєстр», оскільки проведення польового оцінювання насінницьких посівів та насаджень з подальшою видачею сертифікатів, що дають право реалізації насіння, передбачено лише у господарствах, занесених до Державного Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва. Рішення про включення фізичної особи-підприємця або юридичної особи до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва або про відмову у включенні до цього реєстру приймається Міністерством протягом 10 календарних днів з дня надходження заяви. Копія рішення надається не пізніше наступного робочого дня після його ухвалення.

Заява може бути подана у письмовій та/або електронній формі. У письмовій формі заява подається особисто або надсилається поштовим відправленням за адресою: 01001, Україна, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. В електронній формі подається на адресу: meconomy@me.gov.ua
Важливо – при написанні листів та відправки їх електронною поштою обов’язково необхідно вказати своє прізвище, ім’я та по-батькові, зворотну адресу і контактний номер телефону для оперативного вирішення питань.

Звертаємо Вашу увагу, що фізичні особи-підприємці та юридичні особи, що включені до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва мають право:

  • на перевагу при розташуванні насінницьких посівів перехреснозапильних культур перед іншими товаровиробниками;
  • вимагати відшкодування завданих збитків від перехресного запилення посівів перехреснозапильних культур іншим сортом внаслідок порушення їх права на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів, встановленого ЗУ «Про насіння і садивний матеріал»;
  • звертатися до відповідних органів виконавчої влади або до Суду в разі порушення прав, наданих їм цим Законом;
  • брати участь у виконанні державних цільових програм, щодо виробництва насіння і садивного матеріалу;
  • брати участь у формуванні державного резервного насіннєвого фонду.