Щодо ситуації з коронавірусною інфекцією в Україні.  Протиепідемічні заходи прийняті в області

16 березня у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Щодо ситуації з коронавірусною інфекцією в Україні.  Протиепідемічні заходи прийняті в області».

 У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

За повідомленням МОЗ України, станом на 16 березня в Україні зареєстровано 5 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. В Чернівецькій області – 4 випадки та в Житомирській – один (летальний).

        Всього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 79 повідомлень про підозру на COVID-19 (3 випадки – підтверджені лабораторно, 64 – негативні, коронавірусу немає, 12  – досліджується). З початку року вірусологічна референс-лабораторія ЦГЗ протестувала близько 500 зразків на нову коронавірусну інфекцію COVID-19.

У світі зареєстровано 169 387 випадків захворювання COVID-19, з них  близько 77 тисяч осіб (45,6%) одужали. За межами Китаю зафіксовано 89 тисяч випадків у 142 країнах/територіях/регіонах.

Більше всього – у Китаї та Італії. На третьому місці – Іран, на четвертому – Південна Корея, на п’ятому – Іспанія. В десятку країн з найбільшою кількістю випадків входять Німеччина, Франція, США, Швейцарія та Норвегія. Загалом 6 513 закінчились смертю.

Протиепідемічні заходи на Дніпропетровщині.

З метою запобігання поширенню на території Дніпропетровської області  коронавірусу COVID-19, Головою Дніпропетровської облдержадміністрації підписано розпорядження від 11.03.2020 №Р-185/0/3-20  «Про запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території Дніпропетровської області».

Визначено, що з 12 березня по 03 квітня 2020 року на території Дніпропетровської області встановлюється карантин для усіх типів закладів освіти. Це стосується і приватних дитячих дошкільних закладів і шкіл.

Загалом на карантині – 986 дитсадків, 856 шкіл, 53 ПТУ, 62 коледжі, 118 позашкільних установ, 22 виші. 

Навчальним закладам рекомендовано на період карантину перевести навчання на дистанційну форму.

На карантинний режим перевели всі лікувальні заклади. Зокрема, заборонили родичам відвідувати пацієнтів у стаціонарах. Медиків зобов’язали суворо дотримуватися протиепідемічних заходів – проводити поточну дезінфекцію приміщень, застосовувати засоби індивідуального захисту, тобто маски при прийомі пацієнтів.

Крім того, на виконання рішення РНБО України введеного в дію Указом Президента України від 13.03.2020 №87/2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» – з 16 березня 2020 року та протягом наступних двох тижнів припинено в’їзд на територію України іноземців та осіб без громадянства. Міжнародні авіасполучення припинили перевезення пасажирів, у тому числі і в аеропорту «Дніпропетровськ».

Симптоми захворювання

У пацієнтів з підтвердженим коронавірусом були респіраторні захворювання від легкого до важкого ступеня з симптомами лихоманки, кашлю, ускладненого дихання.

Симптоми коронавірусу можуть з’явитися як найраніше через 2 дні, найпізніше –  через 14 днів після контакту з хворим.

Тобто, людина може бути вже два тижні заражена коронавірусом, але не підозрювати про небезпеку.

Хвороба викликає ураження легень і пневмонію. Більш легкі випадки можуть нагадувати грип або застуду.

Діагностика

В Україну надійшли спеціальні тести на визначення коронавірусу.  

Лікування!

Звертаю увагу, що специфічного  лікування, тобто вакцини від короновірусної інфекції  не існує.

Стандартні рекомендації ВООЗ  для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передавання цілої низки хвороб передбачають гігієну рук та практику безпечного харчування:

  • часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;
  • під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
  • уникайте близького контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо у вас підвищена температура тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте його про свої попередні подорожі;
  • у разі відвідування базарів у районах, де зараз фіксують випадки появи нового коронавірусу, уникайте безпосереднього незахищеного контакту з живими тваринами та поверхнями, що контактують із тваринами;
  • уникайте споживання сирих тваринних продуктів і страв без належної термообробки, обережно поводьтеся із сирими м’ясом, молоком чи органами тварин, щоб уникнути перехресного забруднення.