Вимоги до українського бджільництва

Під таким гаслом 15 березня 2020 року у будинку профспілок за адресою: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 93, кім. 510 відбулася обласна конференція Громадської організації «Обласна спілка Дніпровський пасічник» за участі представників Управління агропромислового розвитку Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Протягом проведення заходу висвітлено питання з «Реєстрації пасік, як первинного виробника» та «Епізоотичного огляду пасік», а саме, наголошено, що відносини щодо використання, розведення та охорони бджіл, заготівлі та переробки продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, регулює Закон України “Про бджільництво” (далі – Закон). Відповідно до статті 13 Закону, з метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку видається ветеринарно-санітарний паспорт. Форма паспорта і порядок його видачі затверджені спільним наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 20.09.2000 року № 184/82, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 року за № 736/4957. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2008 року № 413 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення протиепізоотичних заходів, та переліку послуг спеціалістів ветеринарної медицини, які провадять ветеринарну практику, за здійснення обов’язкових або необхідних протиепізоотичних заходів та розмірів їх оплати» планові лабораторно-діагностичні дослідження проводяться за рахунок коштів державного бюджету на такі захворювання бджіл: американський гнилець, європейський гнилець, нозематоз, акарапідоз, варроатоз. Відповідно до вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 14.06.2018 року № 602-113-12/4087 щодо реєстрації пасік, розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 11.06.2018 року № 67 державна реєстрація є обов’язковою для суб’єктів господарювання, які займаються утриманням та розведенням бджіл.

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області – в.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Говтвяном А.В., начальником Криворізького міжрайонного управління Головного управління Зубковим В.М., директором Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та бджолярі області – Малімоном О.Г. надані відповіді на питання актуальні для пасічників Дніпропетровщини.

По завершені конференції спеціалісти Головного управління порадили бджолярам з усіх питань які виникатимуть протягом медозбору у 2020 році невідкладно звертатися до Держпродспоживслужби.