Щодо ситуації з коронавірусною інфекцією в Україні та Дніпропетровській області

18 березня 2020 року у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася пресконференція на тему: «Щодо ситуації з коронавірусною інфекцією в Україні та Дніпропетровській області».

У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

За повідомленням МОЗ України, станом на 20 годину 17 березня в Україні зареєстровано 14 лабораторно підтверджених випадків захворювання короновірусною інфекцією (COVID-19). В Чернівецькій області – 10 випадків (один летальний), Київській області – 1 випадок, місті Києві – 2 випадки, Житомирській області – один (летальний).

У світі на ранок 17 березня було зареєстровано 182 тисячі 406 випадків захворювання на COVID-19, зокрема 7 тис. 154 – летальні, а 79 тис.

433 людини одужали. За межами Китаю зафіксовано 101 тис. 356 випадків у 150 країнах.

На Дніпропетровщині лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції не встановлено.

Стало відомо, що трупа Дніпропетровського академічного театру опери та балету перервала свої гастролі по країнам Європи через пандемію коронавіруса.

Троє учасників колективу відчули нездужання та було встановлено підвищення температури тіла. На сьогодні їх госпіталізували до 21 лікарні міста Дніпра. Ще близько 40 осіб перебувають на обсервації в області – за їх станом спостерігають медичні працівники.

Неля Полюхович підкреслила, що основні рекомендації щодо профілактики зараження на коронавірусну інфекцію є дотримання гігієни, уникнення місць з масовим скупченням людей та дотримання обмежувальних карантинних заходів: «На сьогоднішній день основними засобами профілактики є дотримання правил особистої гігієни. Як можна частіше мити руки, або використовувати антисептики для рук, дотримуватися правил гігієни при кашлі та чханні, брудними руками не торкатися обличчя, так як вірус може проникати через слизові оболонки очей, носа або рота і потрапляти в організм людини. Якщо у людини ослаблений імунітет, ймовірність «підхопити» вірус збільшується », – зазначила вона.