СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

На посівах озимої пшениці спостерігається заселення полів клопом шкідливою черепашкою. Рекомендуємо провести обстеження, у разі перевищення фітофагом економічного порогу шкодочинності на озимих зернових культурах у фазі вихід в трубку – 2 особини імаго на кв.м., на ярих зернових культурах – 3 – 4 особини на кв.м застосувати крайові або суцільні хімобробки дозволеними до використання в Україні інсектицидами.

Проти борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі, гельмінтоспоріозу та інших плямистостей в кінці фази виходу в трубку (поява прапорцевого листка) посіви зернових колосових культур оздоровлюють дозволеними до використання в Україні фунгіцидами. Обробки необхідно проводити лише за наявності 3 – 5% уражених рослин хворобами, а також сприятливих для їх розвитку погодних умов і тривалих рос.

Наголошуємо, що необхідно обов’язково, не менше ніж за 3 доби, попередити голів громад, власників пасік про час та місце проведення хімічного обробітку посівів (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.