Послаблення карантину

Відповідно до рішення Уряду та постанов Головного державного санітарного лікаря України  з 11 травня можливе функціонування перукарень, салонів краси, стоматологічних кабінетів, закладів громадського харчування,  закладів торгівлі непродовольчими товарами, виключно за умови дотримання вимог щодо протиепідемічних заходів, встановлених головним державним санітарним лікарем України.

Зокрема, обслуговування в закладах громадського харчування дозволяється виключно на виніс за попереднім замовленням або на відкритих майданчиках просто неба за умови дотримання відстані не менше як 1,5 метра між столами та розміщення не більше як двох клієнтів за столом (без урахування дітей віком до 14 років).

В зоні обслуговування встановлюється антисептик для обробки рук.

Замовлення страв може здійснюватися  дистанційно з використанням засобів телекомунікацій, через спеціально облаштоване вікно, безпосередньо працівникам закладу, які обслуговують клієнтів на відкритих майданчиках.

Видача замовлень клієнтам або офіціантам, що обслуговують клієнтів на відкритих майданчиках та розрахунок з клієнтами здійснюється через спеціально облаштоване вікно або через вхідні двері закладу, задля уникнення контакту з працівниками закладу. Місце видачі замовлень та розрахунку повинно  унеможливлювати вхід клієнтів/офіціантів до приміщень закладу.

Видача замовлень на виніс здійснюється виключно в закритій тарі. Видача замовлень на літніх майданчиках може здійснюватись у багаторазовому посуді за умови його миття при високих температурах у посудомийній машині, з використанням миючих засобів.

Працівники закладів громадського харчування, в тому числі які видають замовлення та здійснюють розрахунок, повинні бути одягнені в медичну маску або респіратор, окуляри (або захисний екран між працівником та відвідувачем при видачі замовлень на виніс) та одноразові рукавички.

Адміністрація закладу самостійно забезпечує та контролює виконання умов з недопущення черг та скупчень навколо місць видачі замовлень. Біля місць потенційного скупчення людей повинно бути нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше 1,5м.

Видача клієнтам паперових меню заборонена. Меню повинні бути розміщені для безконтактного ознайомлення біля входу або місця прийняття замовлення, у кількості, достатній, щоб уникнути скупчення людей, або бути стаціонарно розміщені на столах для безконтактного ознайомлення з матеріалу, що дозволяє проведення обробки дезінфекційним засобом.

Якщо мова йде про перукарню чи салон краси,  то вони повинні контролювати, аби в приміщенні було не більше одного відвідувача на 5 м², між місцями надання послуг потрібно забезпечити дистанцію не менше, ніж 1,5 метри.

Перебування сторонніх осіб та очікування послуги клієнтами в закладі забороняється, за винятком не більше одного з батьків, які супроводжують малолітніх дітей. Супроводжуючі особи повинні знаходитись у закладі в респіраторі або захисній масці.

Водночас, під забороною залишається діяльність фудкортів та зон розваг у ТРЦ, робота кінотеатрів і театрів, метрополітену, громадського транспорту без спецпропусків, приміське, міжміське, внутрішньообласне, міжобласне сполучення, регулярне залізничне та авіасполучення.

Закритими залишатимуться наразі спортзали, фітнес-центри, заклади дошкільної, шкільної і вищої освіти.

Не дозволятиметься проведення масових заходів, переміщення групами більш ніж 2 особи (окрім супроводження дітей), перебування у громадських місцях дітей віком до 14 років без супроводу дорослих.

У громадських місцях необхідно вдягати маску або респіратор, а виходячи з дому, потрібно мати з собою документ, що посвідчує особу.