СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

В плодових насадженнях області спостерігається масовий літ метеликів яблуневої плодожерки І покоління. Відродження гусениць розпочнеться при сумі ефективних температур (вище +10ºС) – 230ºС.

При відлові феромонними пастками в період відкладання яєць (5 метеликів на протязі 7 днів) рекомендуємо проводити обприскування яблуневих насаджень препаратами дозволеними до використання в Україні.

Агрокліматичні умови сприяють повсюдному розвитку хвороб садових культур, тому рекомендуємо до інсектицидів в бакову суміш проти борошнистої роси, плодової гнилі, парші та інших хвороб додавати фунгіциди дозволені до використання в Україні.

Наголошуємо, що необхідно обов’язково, не менше як за три доби, попередити голів ОТГ та сільських рад, власників пасік про час і місце проведення хімобробок (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату).

Хімобробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.