Фермерам на замітку – як спасти бджіл

Новий сільськогосподарський сезон вже розпочато, готуєтеся до внесення засобів захисту рослин (далі – ЗЗР) на поля?

Ось важливі правила, дотримуючись яких, Ви зможете безпечно та ефективно захистити свій урожай без шкоди своєму здоров’ю. Застосовуйте ЗЗР виключно ті, що входять до переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні.

Ми рекомендуємо купувати ЗЗР у виробників, офіційних дистриб’юторів, спеціалізованих магазинах та у відомих фірмах котрі добре себе зарекомендували на ринку.

 Упаковка повинна бути заводською, з наявністю захисних елементів таких як: голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці, дату виробництва, тощо. Уважно роздивіться етикетку, інформація на етикетці повинна бути надрукована чітким шрифтом українською мовою. Надто низька ціна на товар – це серйозний привід для підозри щодо його походження та якості, адже застосування фальсифікованих та неякісних ЗЗР вкрай негативно впливає на довкілля, якість врожаю, а також здоров’я людей, тварин, в тому числі бджіл.

Важливо перед початком застосування ЗЗР не пізніше ніж за 3 дні сповістити органи місцевого самоврядування, населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та пасічників, про препарат, місце, строки і методи застосування пестицидів, та строки виходу на оброблену ділянку. Оголошення можна розмістити через ЗМІ, газету, радіо, сайтах, сторінках соцмереж, а також на дошці оголошень у населеному пункті.

Всі роботи з пестицидами слід проводити у період відсутності льоту бджіл в ранні ранкові і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках, тобто за швидкості вітру не більше 3 кілометрів за годину. Як виняток допускається проведення обробок у денні похмурі години і прохолодні дні з температурою навколишнього середовища нижче +10 градусів. Перед початком використання ЗЗР завжди уважно читайте всю інформацію на етикетці, де є докладний інструктаж із безпечного використання, якщо якась інформація є для вас незрозумілою – порадьтеся з кимось хто вже ознайомлений з інструкцією або зверніться до виробника-дистриб’ютора.

Зона санітарного розриву між оброблювальним об’єктом та жилими приміщеннями повинна бути при наземному обприскування не менше 300 метрів, при авіаційному 1000 метрів. Забороняється також авіаобприскування рослин в радіусі менше 1 км від населених пунктів та тваринницьких ферм, а також в радіусі 2 км від водоймищ рибогосподарського використання.

При роботі із ЗЗР обов’язково використовуйте: рукавички, спецодяг, спецвзуття, захисні окуляри або маску, респіратор. Під час роботи забороняється їсти, пити та палити! Після проведення робіт необхідно ретельно вимити з милом руки, інші відкриті ділянки тіла та змінити одяг. Використані та тричі промиті каністри необхідно зберігати в окремому місці, а потім здати на утилізацію ліцензованим операторам.

Увага! Реєстр ЗЗР доступний на для ознайомлення на веб-сторінці Міністерства енергетики та захисту довкілля України й оновлюється на регулярній основі.

Бажаємо багатого врожаю та безпечної праці!