СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

У посівах озимих та ярих зернових культур розпочалось відродження личинок клопа шкідливої черепашки.

Рекомендуємо провести обстеження посівів на виявлення заселеності площ, встановлення чисельності та віку личинок шкідника.

Для збереження технологічних і посівних якостей зерна, за умов перевищення ЕПШ (у високопродуктивних посівах пшениць –  2-х і більше личинок на кв.м, на решті посівів – 4 – 6 личинок на кв.м, в насіннєвому ячмені 8 – 10 личинок на кв.м) необхідно провести хімічні обробки посівів дозволеними до використання в Україні інсектицидами. Хімічні обробки  будуть ефективні також і проти багатьох інших шкідників зернових колосових культур (личинок хлібної п’явиці, трипсу, злакових попелиць).

Оптимальним строком проведення обробки є момент наявності в посівах 15 – 30% личинок третього віку, що свідчить про відродження переважної більшості личинок.

Наголошуємо, що необхідно обов’язково за 3 доби попередити голів громад, сільських рад, власників пасік про час та місце проведення хімічних обробок (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.