ЗНО в умовах карантину COVID-19

12 червня  у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «ЗНО в умовах карантину COVID-19»

У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Неля Полюхович повідомила, що у 4-х районах та 10-ти містах Дніпропетровської області для проведення всіх трьох етапів зовнішнього незалежного оцінювання визначено 148 освітніх закладів.

На сьогодні в освітніх закладах триває активна підготовка з урахуванням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні ЗНО  в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року № 24.

У пробній сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, яка відбудеться вже 15 червня, 17 червня – з усіх інших предметів на території Дніпропетровської області задіяно 85 закладів освіти, у т.ч. 37 – закладів освіти міста Дніпра, 1 – міста Жовті Води, 10 – міста Кам’янське, 20 – міста Кривий Ріг, 4 – міста Нікополь, 3 – міста Новомосковськ, 2 – міста Марганець, 4 – міста Павлоград, 2 – міста Першотравенськ, 2 – міста Синельниково.

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області разом з освітянами та медичними працівниками здійснюють моніторинг  готовності закладів освіти до проведення ЗНО.

Спеціалісти Держпродспоживслужби розпочали моніторинг дотримання  протиепідемічних заходів у пунктах тестування.

Протиепідемічні заходи, визначені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року № 24. Зокрема, вони передбачають забезпечення пунктів ЗНО антисептиками, проведення дезінфекції, чергування медичних працівників, створення місць для утилізації використаних масок тощо. Нижче наведені деякі з них.

– На вході до будівлі, в якій проводиться тестування, організовуються місця для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

– Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).

–          У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників. Використання багаторазових рушників заборонено.

– Після проведення тестування необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння) та провітрювання.

– Аудиторії, в яких проводиться тестування, перед і після його проведенням повинні провітрюватися не менше 30 хвилин. Під час тестування, за сприятливих погодних умов, рекомендовано відкривати вікна при зачинених вхідних дверях.

– У місцях проведення тестування забезпечується чергування медичних працівників закладів освіти або закладів охорони здоров’я.

– На виході із закладу необхідно розмістити контейнер/урну з кришкою для використаних масок з чіткою яскравою відміткою «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ».

– Збір використаних масок під час проходження тестування здійснюється відповідно до періодичності їх заміни залученими особами в окремий мішок для сміття з зав’язками для подальшої утилізації.

– Перед збором необхідно одягнути одноразові рукавички, які слід утилізувати відразу після завершення, після чого помити руки з милом або обробити антисептиком.