Безпека перебування дітей у дошкільних та оздоровчих закладах

15 червня у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Безпека перебування дітей у дошкільних та оздоровчих закладах».

Начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович повідомила, що в навчальних закладах щорічно реєструються масові захворювання та отруєння, надзвичайні ситуації, які призводять до загибелі дітей. У 2019 році в закладах освіти  було зареєстровано 7 спалахів кишкових інфекцій, в 2020 році (до впровадження карантину) було зареєстровано 3 спалахи, внаслідок яких постраждало 34 дитини.

 Всі ми нещодавно у новинах спостерігали трагічний випадок, який відбувся у приватному дитячому закладі по догляду за дітьми в Запорізькій області.

Жителька Запоріжжя в приватній трикімнатній квартирі облаштувала дошкільний заклад без жодних документів на даний вид діяльності. За словами сусідів, нелегальний дитячий садочок функціонував кілька років. Свої послуги «супер няні» жінка рекламувала в інтернеті. У вказаному закладі стався летальний випадок однорічної дитини.

Звертаю увагу батьків, що заклади,  які не мають дозвільних документів у сфері надання послуг по навчанню, вихованню та оздоровленню дітей (тобто працюють нелегально), залишаються поза увагою контролюючих органів. Відповідно умови по дотриманню санітарно – гігієнічних та протиепідемічних вимог, пожежної безпеки, технагляду та кваліфікації працівників не перевіряються.

На прикладі нашого регіону, хочу повідомити, що на сьогоднішній день офіційно зареєстрованих приватних закладів дошкільної освіти – 7, закладів комунальної власності – 830 та 19 заміських закладів оздоровлення та відпочинку, які функціонували минулого оздоровчого сезону.

Сьогодні в соціальних мережах активно рекламуються відкриття закладів оздоровлення та відпочинку дітей на території Дніпропетровської області, які поки не отримали жодного погодження на відкриття від Держпродспоживслужби, що в своє чергу створює загрозу для дітей.

Шановні батьки, при виборі закладу куди ви відводите дітей, прошу дуже уважно та відповідально ставитись до питань безпеки. 

У разі встановлення фактів функціонування закладів оздоровлення та відпочинку, освітніх закладів без відповідних погоджень, документів Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, буде ініціювати відкриття Національною поліцією кримінальних проваджень.