Сигналізаційне повідомлення

На посівах кукурудзи та соняшнику виявлено відродження та шкодочинність гусениць лучного метелика І покоління.

Рекомендуємо ретельно обстежувати посіви та за перевищення економічного порогу шкодочинності (ЕПШ) гусениць лучного метелика в основних культурах: соняшник та овочеві культури 8 – 10 гус/м², кукурудза – 5 – 10 гус/м², рекомендуємо провести хімобробіток посівів проти гусениць шкідника ІІ – ІІІ віків дозволеними до використання інсектицидами.

Ці препарати будуть ефективні й проти гусениць бавовникової та інших листогризучих совок, які разом з гусеницями лучного метелика наноситимуть шкоду посівам.

Також на посівах просапних культур розпочалась шкодочинність  гусениць озимої та інших підгризаючих совок. За появи осередків високої чисельності гусениць (ЕПШ у посівах кукурудзи та соняшнику 4 екз на м²) необхідно застосувати хімічні препарати дозволені до використання в Україні.

Інсектициди проти підгризаючих совок доцільніше використовувати в період виплодження гусениць до появи ІІ віку, коли вони живляться відкрито і найбільш уразливі.

Наголошуємо, що необхідно обов’язково, не менше ніж за 3 доби, попередити голів громад, сільських рад, власників пасік про час та місце проведення хімічного обробітку посівів (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.