Випадок АЧС

04 серпня 2020 р. зареєстровано неблагополучний пункт (інфікований об’єкт) з африканської чуми свиней в 7 км. від с. Піщанка Новомосковського району та в 3,8 км. від       с. Дороге Синельниківського району Дніпропетровської області.

Терміново проведено засідання Піщанської надзвичайної протиепізоотичної комісії Піщанської об’єднаної територіальної громади Піщанського старостинського округа (далі – ДНПК), щодо виконання плану заходів з недопущення поширення та ліквідації захворювання.

Згідно рішення ДНПК визначено епізоотичне вогнище (інфікований об’єкт) – поле в 7 км від с. Піщанки Піщанської об’єднаної територіальної громади та в 3,8 км. від с. Дороге Синельниківського району, зону захисту в межах 3 км. від інфікованого об’єкту та зону спостереження в межах 1,5 км. від інфікованого об’єкту. На зазначених територіях рух поголів’я свиней заборонено до виконання плану заходів з недопущення поширення та ліквідації захворювання.

З метою недопущення поширення вірусу африканської чуми свиней, для встановлення особи, яка залишила загиблих тварин та місця з якого вивезли трупи інфікованих тварин Новомосковське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області звернулося до національної поліції.

Громадян, які виявили рештки свиней у навколишньому середовищі або власників тварин що побачили погіршення здоров’я свиней у підсобному господарстві, просимо надати інформацію спеціалістам Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за телефоном 099-723-16-99 або на електронну адресу 4.3@dp.consumer.gov.ua