Покуси м’ясоїдних тварин – основне джерело розповсюдження сказу. Що варто знати і як уберегтися.

З метою запобігання розповсюдження сказу через покуси людей та тварин в ефірі 51 українського регіонального телеканалу вийшла передача «Тема дня» за участі в.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Андрія Говтвяна.

Протягом передачі ведуча тележурналістка Олена Федоренко ставила питання, які турбують суспільство щодо розповсюдження сказу, а спеціаліст ГУ Держпродспоживслужби відповідав на них.

Ще раз попереджено громадян, що сказ — це гостре особливо небезпечне  вірусне захворювання  усіх теплокровних тварин і людини.

Особливу увагу фахівець звернув на те, що основним профілактичним заходом є вакцинація тварин. Районні та міські державні лікарні завдяки своїм дільницям обслуговують кожне село і кожне місто де є тварини. Згідно плану протиепізоотичних заходів, який розробляється на кожний рік, спеціалісти ветеринарної медицини проводять вакцинацію від сказу всього поголів’я собак, котів та за потреби інших домашніх тварин.

У державних лікарнях ветеринарної медицини спеціалісти проводять щеплення тваринам вакциною «Рабістар Ред» безкоштовно. Більш того, всі власники зобов’язані згідно інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом» проводити щеплення тваринам обов’язково. Якщо власник тварини відмовляється проводити запобіжне щеплення своєму домашньому улюбленцю, на законодавчому рівні передбачене адміністративне стягнення, яке згідно ст.107 КупАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.  

Кожного року у державних лікарнях ветеринарної медицини проводиться весняна диспансеризація, а з 1 вересня починається осіння диспансеризація. Спеціалісти ветеринарної медицини у населених пунктах на місцях будуть проводити щеплення тварин проти сказу, про що додатково буде надане інформаційне оголошення для населення. Тобто, всі бажаючі можуть вакцинувати своїх тварин.

В інтерв’ю А. Говтвян  висловив сподівання на порозумінні зі сторони власників тварин, бо щорічне планове щеплення є найкращою запорукою здоров’я їх улюблених тварин.

З вищевикладених питань можливо звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за тел. 099 723 16 99