За необґрунтовано нараховану плату за комунальні послуги споживачам повернуто суму понад 53,1 тис. гривень

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській  області продовжує роботу щодо запобігання порушенням у сфері ціноутворення, забезпечення встановлення економічно обґрунтованих тарифів на комунальні послуги, недопущення обрахунків споживачів.

В липні 2020 року фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській   області на підставі звернень споживачів, здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) комунального підприємства одного з селищ  Дніпровського району, що надає комунальні послуги з водопостачання та водовідведення.

Під час проведення позапланової перевірки встановлено, що діючі тарифи на комунальні послуги з постачання питної води і водовідведення не відповідають вимогам Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869, в результаті чого споживачам при нарахуванні плати за комунальні послуги суб’єктом господарювання завищено тарифи:

– на 1,52 грн за 1 м3 за послуги з водопостачання;  

– на  2,34 грн за 1 м3 за послуги з водовідведення.

За результатами проведених заходів державного нагляду (контролю) фахівці Головного управляння Держпродспоживслужби в Дніпропетровській   області надали припис щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін/тарифів, яким зобов’язали підприємство повернути споживачам необґрунтовано нараховану плату за комунальні послуги шляхом здійснення перерахунків.

Суб’єктом господарювання було виконано вимоги припису Головного управління та повернуто споживачам зайво нараховану плату  за надані послуги на суму 53,1 тис. грн (з них за послугу з водопостачання – 36,1 тис. грн та водовідведення –  17,0 тис.  грн).

Крім того, з підприємства стягнуто до державного бюджету штрафні санкції в розмірі 30,1 тис. грн.